Tokio Hotel Greece-Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Tokio Hotel Greece-Forum
Έχετε twitter ? Αν ναι , κάντε μας follow εδώ .
Πείτε μας την γνώμη σας για τις αλλαγές μας! εδώ .
Ενημερωθείτε για τα τελευταία νέα που αφορούν τους Τokio Hotel εδώ .

You are not connected. Please login or register

KAWANKU 13/07/11: Bill Kaulitz “Tokio Hotel” always loves Germany

4 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

MariaBK

MariaBK

imagebam.com



Ζώντας σε μιά πόλη με πληθυσμό 700 ανθρώπων, απ’την παιδική τους ηλικία, ο Bill και ο Tom συχνά αντιμετοπίζονταν περίεργα απ’τα συνομήλικα παιδιά γύρω τους. “Τα παιδικά μου χρόνια είναι γεμάτα αγώνα. Το ήξερα απ’τη στιγμή που κατέβαινα απ’το σχολικό λεοφωρείο, κάποιοι γελούσαν μαζί μου, και οι υπόλοιποι με χλευάζαν. Ο Tom κι εγώ αισθανόμασταν σαν εξωγήινοι από έναν άλλο πλανήτη. Κάποιες φορές ο πατριός μας έπρεπε να μας παίρνει απ’το λεοφωρείο με ένα σκυλί και ένα μπαστούνι του baseball για να μην μας χτυπήσουν”, θυμάται ο Bill.
Παρόλο που οι φίλοι τους τους πείραζαν συχνά, ο Bill ποτέ δεν τα παράτησε. Αντιθέτως, έμοιαζε κυριολεκτικά όσο πιο εκκεντρικός μπορούσε έτσι ώστε οι άνθρωποι να τον κοιτούν όποτε περνούσε απο δίπλα τους. “Πάντα το διασκέδαζα όταν έμπαινα στην τάξη και οι μισοί συμμαθητές μου γυρνούσαν πίσω για να με κοιτάξουν. Ακούγεται ψυχωτικό, ε? Αλλά έτσι είναι. Μετά κατάλαβα οτι δεν άρεσα σε πολλούς.”
Το ότι άρχισε την καριέρα του σε νεαρή ηλικία, πρόσθεσε πίεση στον Bill. Για τον Bill και τους Tokio Hotel, τα γερμανικά ΜΜΕ τους φέρθηκαν πολύ σκληρά. Έτσι αποφάσισαν να εμφανίζονται και έξω απ’τη Γερμανία. “Από τότε που ήμουν 15 χρονών, πάντα γραφόταν κάτι για μας και κυρίως στην στήλη κουτσομπολιού. Αντιθέτως με τη Γερμανία, στο εξωτερικό μας βλέπουν σαν μουσικούς. Όχι απλά σαν μια “πηγή κουτσομπολιών”, είπε.
Ο Bill επίσης σκέφτηκε οτι οι Γερμανοί ήταν προκατειλημμένοι με τους Tokio Hotel. Μια φορά, είχε μια τηλεοπτική έρευνα. Οι άνθρωποι που περνούσαν στους δρόμους άκουγαν Tokio Hotel μουσική χωρίς να αναφερθεί το όνομα του συγκροτήματος. Σε πολλούς απ’αυτούς άρεσε. “Μόλις αναφερθεί το όνομα του συγκροτήματός μου, οι εκφράσεις τους αυτόματα έμοιαζαν σαν να το μισούσαν. Αυτό τα εξηγεί όλα, έτσι?”, είπε ο Bill.
Αλλά αυτός ο μοδάτος άντρας δεν έχει τον παραμικρό σκοπό να μετακομίσει απ’τη Γερμανία. “Η Γερμανία είναι το σπίτι των φίλων και της οικογένειάς μας. Και είναι και το δικό μου σπίτι, του Tom και του σκύλου μας. Μόλις άνοιγα την πόρτα, μπορούσα να ξεκουραστώ. Ποτέ δεν θα φύγω απ’την Γερμανία”. Οοο, αυτό είναι πολύ γλυκό!

besitoTH

besitoTH

:| thanks :)

Anta

Anta

nai toso poly den 8elei na fugei pou den 3erw,gia mena niw8w pws menoun LA kana xrono twra!Elpizw na gurhsoun sudoma pisw sthn Germania :/

Thanks Maria!

vani

vani

Thanks Maria htan wraio ar8ro KAWANKU 13/07/11: Bill Kaulitz “Tokio Hotel” always loves Germany 437434

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum